TST-CUP 2016 LOPPUTULOKSET

 

 

SIJA NIMI YHDISTYS PISTEET OSAKILP. LKM
        (kaikki yht.)
1 Sami Saarinen VUK 215 4 (5)
2 Jari-Pekka Walden VUK 210 4 (6)
3 Miika Sotikov Liperin Res 180 4 (8)
4 Toni Sarro Porvoon RU 140 4 (7)
5 Kim Leppänen Lahden SPOL-kilta 125 2
6 Tommi Pakarinen Petäjäveden Res 120 3
6 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 120 4 (6)
8 Aki Kontinen VAU 113 3
8 Sami Koivunen VAU 113 4 (8)
10 Teemu Eerola VaRes 106 4 (5)
11 Tuomo Lindström Lahden SPOL-kilta/Varmistin 83 3
12 Ari Ratia Kotka Res 80 3
13 Saveli Miettinen VAU 77 3
14 Juuso Koskela Kotka Res 76 2
15 Jimi Lampinen RiRes 69 2
15 Mikko Telanne VAU 69 3
17 Tommi Koskilahti EriRJK 68 2
18 Jari Pihlajamäki Harjavallan Res 66 2
18 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 66 4 (5)
20 Santeri Vääriskoski EriRJK 63 2
21 Vesa Paatelma Porvoon RU 59 3
22 Janne Hyvärinen Kuopion RU 50 1
22 Petrus Murola Janakkala RU 50 1
22 Jarno Manninen TamRes 50 2
25 Karo Konttila VUK 46 1
26 Aki Pöllänen Kotka Res 45 1
26 Andrei Nyman Stadin sissit 45 1
26 Teppo Rinne Kuopion Res 45 1
26 Sakari Pesonen RiRes 45 2
30 Heikki Juhola VaRes 43 2*
30 Toni Manninen Porvoon Res 43 2
32 Jari Cederberg Helsingin Res 42 3
32 Juha Aromäki TamRes 42 1
34 Janne Kuivalainen Stadin sissit 40 3
34 Jyri-Pekka Tähtinen Stadin sissit 40 1
34 Mikko Vähäkainu Nurmijärven Res 40 1
34 Sami Ylönen K-HRauhanturvaajat 40 3
38 Timo Pelttari RiRes 39 2
38 Ville Suonpää Kirk Res 39 3
40 Jarkko Selin VAU 38 2
41 Jussi Pylkkä VAU 37 1
42 Riku Virkki Lahden SPOL-kilta 36 2
43 Markus Murola RiRes 35 2
43 Markus Pitkänen VSRak 35 1
45 Johannes Palmujoki Hämeenlinna RU 33 1
46 Marko Helatie HyRes 32 2
47 Joonas Mustajoki LopRU 31 2
47 Ville Strandvall Porvoon Res 31 2
49 Samu Sinervo VaRes 30 1
50 Jokke Kaiponen Kotka Res 29 2
50 Juho Aarnio RiRes 29 1
52 Jarno Rantanen Hyvinkää RU 28 2
53 Jorma Takku Punkalaitumen Res 27 1
53 Markus Nybonn VaRes 27 3
55 Tapio Tihtonen Stadin sissit 26 2
56 Juha Löflund VAU 25 1
56 Jukka Ollikainen Kuopion Res 25 1
56 Tero Liiri Hamina Res 25 1
56 Tommi Leppänen VSRak 25 1
60 Aki Turunen Siilinjärven Res 24 1
60 Kari Laaksonen Kirk Res 24 1
60 Pirkka Mellanen Lahden SPOL-kilta 24 1
60 Topi Huhtasaari RiRes 24 2
64 Jorma Rissanen Kuopion RU 23 1
64 Kasper Rönning EsRes 23 1
64 Olli-Pekka Bragge Rauman Res 23 1
64 Simo Vuorela   23 1
68 Jani Särösalmi Heinolan Res 22 2
68 Osku Kärki Lahden SPOL-kilta 22 1
68 Risto Hirvikallio TA-kilta 22 1
71 Antti Urmas Ilmajoki Res 21 1
71 Kalle-Antti Järvinen Lahden SPOL-kilta 21 1
71 Mika Pirinen Juankosken Res 21 1
74 Antti Kahelin Kuopion Res 20 1
74 Juha Laakso   20 1
74 Mikko Loimula ARU 20 1
74 Vesa Huovinen HelSPK 20 1
78 Arto Hokkanen Kuopion RU 19 1
79 Eero Kaaja TaKoRu 18 1
79 Jan Ewalds Porvoon RU 18 1
79 Tommi Pesonen Muhoksen Res 18 1
82 Jari Hartman Stadin sissit 17 1
82 Kimmo Eerola Rauman Res 17 1
82 Nicolas Vornanen Kotka Res 17 1
82 Sami Aho TA-kilta 17 1
82 Sami Anttonen TA-kilta 17 1
87 Pasi Nikku LaSa 16 1
87 Pauli Järvinen TaKoRu 16 1
87 Valtteri Kuuranne Kirk Res 16 1
90 Eemeli Pitkänen Lappeenrannan Res 15 1
90 Jari Särösalmi Heinolan Res 15 1
90 Mats Roos Porvoon RU 15 1
90 Mika Suvanto ARU 15 1
94 Eetu Juvonen Lahden SPOL-kilta 13 1
94 Samppa Virtanen Jämsän Res 13 1
94 Tapio Aalto HelSPK 13 1
97 Matti Pihlajamäki   12 1
97 Peetu Hongisto Lahden SPOL-kilta 12 1
99 Jarmo Pitkänen Tapiolan RU 11 1
99 Saku Everi VAU 11 1
101 Pertti Salminen JSRes 10 1
101 Ted Österman Kirk Res 10 1
103 Jari Tuori VUK 9 1
103 Sami Nurmi Lahden SPOL-kilta 9 1
105 Mikko Ala-Hemmilä Asikkalan RU 8 1
106 Dziko Nandilimbe HelSPK 7 1
107 Roni Partanen HelSPK 3 1


OSAKILPAILUT 

Lumisodan jatkosota

 

1 Jari-Pekka Walden VUK 50
2 Aki Pöllänen Kotka Res 45
3 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 40
4 Tero Liiri Hamina Res 25
5 Miika Sotikov Liperin Res 24
6 Sami Koivunen VAU 23
7 Tuomo Lindström Lahden SPOL-kilta 22
8 Toni Sarro Porvoon RU 21*
9 Juha Laakso   20
10 Ari Ratia Kotka Res 19
11 Jari Cederberg Helsingin Res 18
12 Nicolas Vornanen Kotka Res 17
13 Ville Suonpää Kirk Res 16

 

VaRes cup I

 

1 Kim Leppänen Lahden SPOL-kilta 50
2 Miika Sotikov Liperin Res 45*
3 Toni Sarro Porvoon RU 40*
4 Riku Virkki Lahden SPOL-kilta 25
5 Teemu Eerola VaRes 24
6 Kasper Rönning EsRes 23
7 Heikki Juhola VaRes 22
8 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 21
9 Jari Cederberg Helsingin Res 20
10 Vesa Paatelma Porvoon RU 19
11 Jan Ewalds Porvoon RU 18

 

Kalakukkocup II

 

1 Janne Hyvärinen Kuopion RU 50
2 Teppo Rinne Kuopion Res 45
3 Miika Sotikov Liperin Res 40*
4 Jukka Ollikainen Kuopion Res 25
5 Aki Turunen Siilinjärven Res 24
6 Jorma Rissanen Kuopion RU 23
7 Teemu Eerola VaRes 22
8 Mika Pirinen Juankosken Res 21
9 Antti Kahelin Kuopion Res 20
10 Arto Hokkanen Kuopion RU 19
11 Janne Kuivalainen Stadin sissit 18

 

SPOL CUP 3

 

1 Miika Sotikov Liperin Res 50*
2 Tommi Pakarinen Petäjäveden Res 45
3 Juuso Koskela Kotka Res 40
4 Sami Koivunen VAU 25
5 Pirkka Mellanen Lahden SPOL-kilta 24
6 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 23
7 Osku Kärki Lahden SPOL-kilta 22
8 Kalle-Antti Järvinen Lahden SPOL-kilta 21
9 Ari Ratia Kotka Res 20
10 Toni Sarro Porvoon RU 19
11 Marko Helatie HyRes 18
12 Jarno Rantanen Hyvinkää RU 17
13 Pasi Nikku LaSa 16
14 Eemeli Pitkänen Lappeenrannan Res 15
15 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 14
16 Eetu Juvonen Lahden SPOL-kilta 13
17 Peetu Hongisto Lahden SPOL-kilta 12
18 Riku Virkki Lahden SPOL-kilta 11
19 Jokke Kaiponen Kotka Res 10
20 Sami Nurmi Lahden SPOL-kilta 9
21 Jani Särösalmi Hres 8

 

SRA Petäjävesi

 

1 Sami Saarinen VUK 50
2 Jari-Pekka Walden Valkeakosken RU 45
3 Miika Sotikov Liperin Res 40*
4 Tommi Pakarinen Petäjäveden Res 25
5 Sami Koivunen VAU 24
6 Olli-Pekka Bragge Rauman Res 23
7 Risto Hirvikallio TA-kilta 22
8 Jari Pihlajamäki Harjavallan Res 21
9 Teemu Eerola VaRes 20
10 Jarno Manninen Tres 19
11 Eero Kaaja TaKoRu 18
12 Kimmo Eerola Rauman Res 17
13 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 16
14 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 15
15 Toni Sarro Porvoon RU 14
16 Samppa Virtanen Jämsän Res 13
17 Matti Pihlajamäki   12
18 Jarmo Pitkänen Tapiolan RU 11
19 Pertti Salminen JSRes 10

 

Hätilä16

 

1 Kim Leppänen Lahden SPOL-kilta 75
2 Jari-Pekka Walden VUK 70
3 Sami Saarinen VUK 65
4 Tommi Pakarinen Petäjäveden Res 50
5 Aki Kontinen VAU 49
6 Tuomo Lindström Lahden SPOL-kilta 48
7 Jimi Lampinen RiRes 47
8 Karo Konttila VUK 46
9 Jari Pihlajamäki Harjavallan Res 45
10 Tommi Koskilahti EriRJK 44
11 Santeri Vääriskoski EriRJK 43
12 Juha Aromäki TamRes 42
13 Ari Ratia Kotka Res 41
14 Teemu Eerola VaRes 40
15 Sami Koivunen VAU 39
16 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 38
17 Jussi Pylkkä VAU 37
18 Juuso Koskela Kotka Res 36
19 Markus Pitkänen VSRak 35
20 Saveli Miettinen VAU 34
21 Johannes Palmujoki Hämeenlinna RU 33
22 Mikko Telanne VAU 32
23 Jarno Manninen TamRes 31
24 Samu Sinervo VaRes 30
25 Juho Aarnio RiRes 29
26 Toni Sarro Porvoon RU 28*
27 Jorma Takku Punkalaitumen Res 27
28 Timo Pelttari RiRes 26
29 Tommi Leppänen VSRak 25
30 Kari Laaksonen Kirk Res 24
31 Markus Murola RiRes 23
32 Vesa Paatelma Porvoon RU 22
33 Sakari Pesonen RiRes 21
34 Vesa Huovinen HelSPK 20
35 Jokke Kaiponen Kotka Res 19
36 Jarkko Selin VAU 18
37 Sami Anttonen TA-kilta 17
38 Valtteri Kuuranne Kirk Res 16
39 Mika Suvanto ARU 15
40 Jani Särösalmi Heinolan Res 14
41 Tapio Aalto HelSPK 13
42 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 12
43 Sami Ylönen K-HRauhanturvaajat 11
44 Ted Österman Kirk Res 10
45 Topi Huhtasaari RiRes 9
46 Markus Nybonn VaRes 8
47 Dziko Nandilimbe HelSPK 7
48 Janne Kuivalainen Stadin sissit 6
49 Ville Suonpää Kirk Res 5
50 Jari Cederberg Helsingin Res 4
51 Roni Partanen HelSPK 3
  Mika Luomala TRU HYL
  Heikki Juhola VaRes HYL
  Eero Kaaja TaKoRu HYL

 

E-H SRA Cup 4

 

1 Sami Saarinen VUK 50
2 Jari-Pekka Walden VUK 45
3 Miika Sotikov Liperin Res 40
4 Juha Löflund VAU 25
5 Aki Kontinen VAU 24
6 Sami Koivunen VAU 23
7 Jimi Lampinen RiRes 22
8 Saveli Miettinen VAU 21
9 Jarkko Selin VAU 20
10 Teemu Eerola VaRes 19
11 Mikko Telanne VAU 18
12 Sami Aho TA-kilta 17
13 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 16
14 Topi Huhtasaari RiRes 15
15 Joonas Mustajoki LopRU 14
16 Timo Pelttari RiRes 13
17 Markus Murola RiRes 12
18 Saku Everi VAU 11
19 Markus Nybonn VaRes 10
20 Jari Tuori VUK 9
21 Mikko Ala-Hemmilä Asikkalan RU 8
22 Tapio Tihtonen Stadin sissit 7
  Janne Kuivalainen Stadin sissit HYL
  Toni Sarro Porvoon RU HYL

 

X Huissi syys SRA

 

1 Sami Saarinen VUK 50
2 Jari-Pekka Walden VUK 45
3 Aki Kontinen VAU 40
4 Sami Koivunen VAU 25*
5 Tommi Koskilahti EriRJKilta 24
6 Simo Vuorela   23
7 Saveli Miettinen VAU 22
8 Antti Urmas Ilmajoki Res 21
9 Santeri Vääriskoski EriRJKilta 20
10 Mikko Telanne VAU 19
11 Tommi Pesonen Muhoksen Res 18
12 Sami Ylönen K-HRauhanturvaajat 17
13 Pauli Järvinen TaKoRu 16
14 Jari Särösalmi Heinolan Res 15

 

Upinniemi SRA 

 

1 Toni Sarro Porvoon RU 50*
2 Andrei Nyman Stadin sissit 45
3 Jyri-Pekka Tähtinen Stadin sissit 40
4 Miika Sotikov Liperin Res 25
5 Sami Saarinen VUK 24
6 Toni Manninen Porvoon Res 23
7 Sami Koivunen VAU 22
8 Ville Strandvall Porvoon Res 21
9 Mikko Loimula ARU 20
10 Tapio Tihtonen Stadin sissit 19
11 Ville Suonpää Kirk Res 18
12 Jari Hartman Stadin sissit 17
13 Janne Kuivalainen Stadin sissit 16

 

Hyvinkään Hämärähomma VI

 

1 Petrus Murola Janakkala RU 50
2 Miika Sotikov Liperin Res 45*
3 Mikko Vähäkainu Nurmijärven Res 40
4 Jari-Pekka Walden VUK 25
5 Sakari Pesonen RiRes 24
6 Sami Koivunen VAU 23
7 Toni Sarro Porvoon RU 22*
8 Heikki Juhola VaRes 21
9 Toni Manninen Porvoon Res 20
10 Sami Räisänen Hämeenlinna RU 19*
11 Vesa Paatelma Porvoon RU 18
12 Joonas Mustajoki LopRU 17
13 Tuomo Pitsinki Porvoon Res 16*
14 Mats Roos Porvoon RU 15
15 Marko Helatie Hyvinkää Res 14
16 Tuomo Lindström Varmistin 13
17 Sami Ylönen K-HRauhanturvaajat 12
18 Jarno Rantanen Hyvinkää RU 11
19 Ville Strandvall Porvoon Res 10
20 Markus Nybonn VaRes 9

 

KAUDEN 2016 PALKINNOT SEKÄ VOITTAJAT

 

GLOCK 17 pistooli 
(Asetalo Oy) 

Voittaja: "Tupe" Lindström - Varmistin ry

 

C.P.E Production Sapi Pro suojaliivi levyillä 
(Inttistore - Maanpuolustysyhtiö MPY Oy)

 Voittaja: Jari-Pekka Walden - VUK

 

Finntac suujarru 
(AV-ase ja erä Oy)

Voittaja: Miika Sotikov - Liperin Res

 

Uronen Precision MTG-laukaisukoneisto paikalleen asennettuna
(Lohjan Ase ja Osa)

Voittaja: Jarmo Pitkänen - Tapiolan RU

 

Trijicon HD pistol night sights

Voittaja: Sami Ylönen - K-H Rauhanturvaajat

Toni System tuotteita 150€ arvosta oman valinnan mukaan

Voittaja: Janne Hyvärinen - Kuopion RU

Froglube tuotteita 100€ arvosta oman valinnan mukaan

Voittaja: Ville Suonpää - Kirk Res

(Teuvo Louhisola Oy)

 

SRA+mini diamond -taulupaketit

(Tojapak ky)

Voittajat: Jari Tuori, Jari Särösalmi, Juuso Koskela, Jari Cederberg, Jorma Rissanen