Vuoden 2016 osakilpailu- ja TST-CUP lopputulokset on siirretty historian sivuille TÄNNE

 

TST-CUP 2017 LOPPUTULOKSET SEKÄ OSAKILPAILUSIJOITUKSET

 

SIJA NIMI YHDISTYS PISTEET OSAKILPAILUT
         
1 Jari-Pekka Walden VUK 245 E-HC, GRE, POR, PET, EM17, HUI, HH
2 Jukka Kauppila JSRes 235 E-HC, KKC, PET, VAR, EM17, HUI,HH
3 Mikko Vähäkainu NuRes 192 POR, SPOL, PET, HH
4 Aki Kontinen VAU 177 E-HC, KKC, POR, SPOL, PET, HUI
5 Miika Sotikov Liperin RES 167 E-HC, KKC, POR, SPOL, PET, HH
6 Isto Hyyryläinen Tuusula RU 144 E-HC, VAR, HH
7 Toni Sarro Porvoon RU 143 E-HC, POR, SPOL, PET, VAR, HH
8 Sami Koivunen VAU 140 E-HC, POR, SPOL, PET, VAR, HUI, HH
9 Saveli Miettinen VAU 131 E-HC, GRE, PET, HUI, HH
10 Mikko Saloniemi Outokummun RES 130 E-HC, KKC, POR, SPOL, PET
11 Sami Räisänen Hämeenlinnan RU 121 E-HC, GRE, EM17, HH
12 Mikko Telanne VAU 116 E-HC, GRE, PET, EM17
13 Eero Kaaja TaKoRU 112 PET, VAR, HUI, HH
14 Jarkko Selin VAU 110 E-HC, KKC, GRE, EM17
15 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 106 E-HC, KKC, POR, SPOL, PET, VAR, EM17, HH
16 Juuso Koskela Myllykosken RES 105 KKC, POR, SPOL
17 Teemu Eerola VaRes 98 E-HC, SPOL, VAR
18 Ari Ratia KotRES 93 KKC, POR, SPOL
19 Ville Strandvall Porvoon RES 93 E-HC, POR, SPOL, VAR, EM17
20 Harri Koivumaa VAU 91 PET, VAR, HUI,HH
21 Jari Sievänen Rauman RU 86 E-HC, PET, HUI
22 Mikko Asikainen Liperin RES 85 E-HC, KKC
23 Markus Nybonn VaRes 79 E-HC, POR, VAR
24 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 75 E-HC, POR, SPOL, PET, VAR
25 Simo Vuorela Jalasjärven RES 74 E-HC, VAR, HUI
26 Jaakko Viitala TRES 70 E-HC
27 Heikki Juhola VaRes 68 E-HC, POR, VAR,HH
28 Toni Manninen Porvoon RES 68 E-HC, POR, SPOL
29 Jari Sotaniemi RiRes 66 E-HC, VAR, EM17
30 Ville Suonpää KirkRes 63 E-HC, POR, VAR
31 Kari Laaksonen Haminan seudun RES 62 E-HC, KKC, SPOL
32 Juho Mattila Lahden Spol-kilta 61 E-HC, SPOL
33 Hannes Toodu SRA Pärnu 60 GRE, EM17
34 Ilkka Nevalainen Liperin RES 60 KKC
35 Sami Saarinen VUK 60 E-HC
36 Jokke Kaiponen Kotkan Seudun RES 59 E-HC, POR, SPOL
37 Mikko Tikkanen NuRes 57 POR,HH
38 Erki Vään Kaitseliit 55 GRE
39 Olav Tammik Eesti Res Laskespordiklubi 54 GRE, EM17
40 Sakari Pesonen RiRes 53 EM17,HH
41 Matti Kauppila Ilmajoen RU 51 VAR, HUI
42 Riku Virkki Lahden Spol-kilta 50 SPOL
43 Tuomo Lindström Varmistin Ry 50 EM17
44 Kimmo Erola Rauman RES 49 PET, HUI
45 Kimmo Koivisto VUK 49 E-HC, SPOL, HUI
46 Marko Raba SRA Pärnu 49 GRE, EM17
47 Lassi Kujala NuRes 48 ,HH
48 Miika Saha Lahden Spol-kilta 48 SPOL, HUI
49 Vesa Paatelma Porvoon RU 48 E-HC,HH
50 Miika Mäki Tikkakosken RES 46 PET, HUI
51 Tero Liiri Myllykosken RES 45 E-HC
52 Matti Lahtinen EsRes 44 PET, VAR
53 Priit Männe SRA Pärnu 44 GRE, EM17
54 Mikko Kivinen VUK 42 E-HC, SPOL, VAR
55 Karo Konttila VUK 41 E-HC
56 Valdu Vahemets Kaitseliit 40 GRE, EM17
57 Jukka Jaatinen Porvoon RU 39 E-HC, POR, VAR
58 Tuomas Ljungqvist TA-Kilta 39 E-HC, EM17
59 Janne Kuivalainen Stadin sissit 38 SPOL, VAR
60 Risto Hirvikallio TA-Kilta 37 E-HC
61 Tapio Tihtonen Stadin sissit 37 POR, PET
62 Antti-Jussi Kaskinen Stadin Sissit 36 E-HC, POR
63 Ilari Aitola VaRes 36 VAR,hh
64 Marko Hakala VAU 34 E-HC
65 Petrus Murola JanRU 34 HH
66 Tommi Pakarinen Petäjäveden RES 34 PET
67 Kalev Koppel Kaitseliit 33 GRE
68 Tuomo Heikkinen Liperin RES 33 KKC
69 Jere Hakanen Haur 31 VAR
70 Jimi Lampinen RiRes 31 E-HC
71 Pirkka Mellanen Varmistin Ry 31 EM17
72 Jari Pihlajamäki Harjavallan RES 30 KKC
73 Morten Ehari Kaitseliit 29 GRE
74 Juha Hassinen Liperin RES 28 KKC
75 Juha Hyttinen HyMAS/RiRes 28 E-HC
76 Osku Kärki - 28 SPOL
77 Tommi Ala-Kanto Jalasjärven RES 28 E-HC, VAR, HUI
78 Ain Ehari Kaitseliit 27 GRE
79 Jesse Kallio Liperin RES 27 KKC
80 Juho Aarnio RiRes 27 VAR
81 Mats Roos Porvoon RU 27 E-HC
82 Olli-Pekka Bragge Rauman RES 27 PET
83 Heinar Väljak Kaitseliit 26 GRE
84 Joonas Mustajoki LopRU 26 HH
85 Kalle-Antti Järvinen Lahden Spol-kilta 26 SPOL
86 Hannu Rantala VAU 25 EM17
87 Jarmo Pitkänen Porvoon RU 25 E-HC, POR
88 Teemu Blomster Lahden Spol-kilta 25 SPOL
89 Viljar Valder Eesti Res Laskespordiklubi 25 GRE, EM17
90 Ülar Laaneoja Kaitseliit 25 GRE
91 Ervin Lokko Kaitseliit 24 GRE
92 Markus Murola RiRes 24 E-HC
93 Aare Hanimägi Eesti Res Laskespordiklubi 23 GRE, EM17
94 Aki Pöllänen KotRES 23 E-HC
95 Hermes Brambat SRA Pärnu 23 EM17
96 Jani Särösalmi Lahden Spol-kilta 23 POR
97 Juho Kuisma Liperin RES 23 KKC
98 Jarkko Koukkunen Outokummun RES 22 KKC
99 Arto Hokkanen Kuopion RU 21 KKC
100 Liivar Lillemets Kaitseliit 21 GRE
101 Tarmo Mihhotin SRA Pärnu 21 EM17
102 Topi Huhtasaari Riihimäen RES 21 E-HC
103 Antti Lipponen Kuopion RES 20 KKC
104 Ervin Lokko Eesti Res Laskespordiklubi 20 EM17
105 Heikki Laakso Mäntsälän RES 20 VAR
106 Martin Merirand Kaitseliit 20 GRE
107 Saku Everi VAU 20 E-HC
108 Jani Pirhonen Liperin RES 19 KKC
109 Marko Orgma SRA Pärnu 19 EM17
110 Mikk Elmets Kaitseliit 19 GRE
111 Daimar Elp Kaitseliit 18 GRE
112 Jouni Hämäläinen - 18 KKC
113 Antti Jauhiainen KUAS 17 KKC
114 Gennadi Buratševski Kaitseliit 17 GRE
115 Jari Laine VaRes 17 VAR
116 Jean Manninen JSRes 17 POR
117 Joonas Karhunen KHRU 17 E-HC,HH
118 Antti Vartiainen - 16 E-HC
119 Hanno Vissel Kaitseliit 16 GRE
120 Renell Kaelep SRA Pärnu 16 EM17
121 Jaanus Karo Kaitseliit 15 GRE
122 Mikko Räfsten HyRes 15 E-HC,HH
123 Siim Paabo Eesti Res Laskespordiklubi 15 EM17
124 Tommi Pesonen Muhoksen RES 15 HUI
125 Eetu Juvonen Lahden Spol-kilta 14 SPOL
126 Jorma Takku Huittisten RU 14 HUI
127 Samppa Virtanen Jämsän RES 14 E-HC
128 Taavi Raadik SRA Pärnu 14 EM17
129 Toomas Raud Kaitseliit 14 GRE
130 Ragnar Tall - 13 EM17
131 Sami Nurmi Lahden Spol-kilta 13 SPOL
132 Janne Rantala Lahden Spol-kilta 12 SPOL
133 Jonne Ketola VAU 12 HUI
134 Jari Cederberg HelRes 11 E-HC,HH
135 Mati Küünal Kaitseliit 11 GRE
136 Gaius Gil Eesti Res Laskespordiklubi 10 EM17
137 Jouni Laaksonen VAU 10 E-HC
138 Tommi Rönkkö Vaasan RES 10 HUI
139 Juha Tulla VAU 5 E-HC
140 Ahti Pellinen TA-Kilta 1 E-HC
141 Akseli Koskinen Tampereen RES 1 E-HC
142 Aleksi Korpela VAU 1 E-HC
143 Johannes Palmujoki Hämeenlinnan RU 1 E-HC
144 Juuso Lempiäinen LauRes 1 E-HC
145 Marko Pikkarainen Tukores 1 E-HC
146 Olli Seppälä Vamres / TA Kilta 1 E-HC
147 Roope Syrjänen Mouhijärven RES 1 E-HC
148 Timo Pelttari RiRes 1 E-HC
149 Tomi Soininen Hausjärvi RES 1 E-HC
150 Tommi Somersuo Loviisan Res 1 E-HC
151 Tommi Vaaherma TA-kilta 1 E-HC

 

 

OSAKILPAILUT
       
SIJA NIMI YHDISTYS PISTEET
       
E-H CUP II, HÄTILÄ
       
1 Jaakko Viitala TRES 70
2 Jari-Pekka Walden VUK 65
3 Sami Saarinen VUK 60
4 Tero Liiri Myllykosken RES 45
5 Isto Hyyryläinen Tuusula RU 44
6 Jukka Kauppila JSRes 43
7 Aki Kontinen VAU 42
8 Karo Konttila VUK 41
9 Miika Sotikov Liperin RES 40
10 Sami Räisänen Hämeenlinnan RU 39
11 Sami Koivunen VAU 38
12 Risto Hirvikallio TA-Kilta 37
13 Saveli Miettinen VAU 36
14 Mikko Asikainen Liperin RES 35
15 Marko Hakala VAU 34
16 Jari Sievänen Rauman RU 33
17 Juho Mattila Spol-kilta Lahti 32
18 Jimi Lampinen RiRes 31
19 Teemu Eerola VaRes 30
20 Mikko Telanne VAU 29
21 Juha Hyttinen HyMAS/RiRes 28
22 Mikko Saloniemi Outokummun RES 27
23 Simo Vuorela Jalasjärven RES 26
24 Jarkko Selin VAU 25
25 Markus Murola RiRes 24
26 Aki Pöllänen KotRES 23
27 Toni Sarro Porvoon RU 22
28 Topi Huhtasaari Riihimäen RES 21
29 Saku Everi VAU 20
30 Lassi Kujala NuRes 19
31 Vesa Paatelma Porvoon RU 18
32 Markus Nybonn VaRes 17
33 Kari Laaksonen Haminan seudun RES 16
34 Kimmo Koivisto VUK 15
35 Samppa Virtanen Jämsän RES 14
36 Ville Suonpää KirkRes 13
37 Jari Sotaniemi RiRes 12
38 Jokke Kaiponen Kotkan Seudun RES 11
39 Jouni Laaksonen VAU 10
40 Tuomas Ljungqvist TA-Kilta 9
41 Antti-Jussi Kaskinen Stadin Sissit 8
42 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 7
43 Jarmo Pitkänen Tapiolan RU 6
44 Juha Tulla VAU 5
45 Mats Roos Porvoon RU 4
46 Heikki Juhola VaRes 3
47 Ville Strandvall Porvoon RES 2
48 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 1
49 Mikko Kivinen VUK 1
50 Tommi Vaaherma TA-kilta 1
51 Juuso Lempiäinen LauRes 1
52 Toni Manninen Porvoon RES 1
53 Timo Pelttari RiRes 1
54 Tomi Soininen Hausjärvi RES 1
55 Johannes Palmujoki Hämeenlinnan RU 1
56 Mikko Räfsten HyRes 1
57 Ahti Pellinen TA-Kilta 1
58 Olli Seppälä Vamres / TA Kilta 1
59 Roope Syrjänen Mouhijärven RES 1
60 Aleksi Korpela VAU 1
61 Tommi Somersuo Loviisan Res 1
62 Jari Cederberg HelRes 1
63 Tommi Ala-Kanto Jalasjärven RES 1
64 Jukka Jaatinen Porvoon RU 1
65 Joonas Karhunen KHRU 1
66 Marko Pikkarainen Tukores 1
67 Akseli Koskinen Tampereen RES 1
       
       
KALAKUKKOCUP 1/17, SIILINJÄRVI
       
1 Ilkka Nevalainen Liperin RES 60
2 Jukka Kauppila JSRes 55
3 Mikko Asikainen Liperin RES 50
4 Aki Kontinen VAU 35
5 Mikko Saloniemi Outokummun RES 34
6 Tuomo Heikkinen Liperin RES 33
7 Juuso Koskela Myllykosken RES 32
8 Miika Sotikov Liperin RES 31
9 Jari Pihlajamäki Harjavallan RES 30
10 Ari Ratia KotRES 29
11 Juha Hassinen Liperin RES 28
12 Jesse Kallio Liperin RES 27
13 Kari Laaksonen Haminan seudun RES 26
14 Jarkko Selin VAU 25
15 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 24
16 Juho Kuisma Liperin RES 23
17 Jarkko Koukkunen Outokummun RES 22
18 Arto Hokkanen Kuopion RU 21
19 Antti Lipponen Kuopion RES 20
20 Jani Pirhonen Liperin RES 19
21 Jouni Hämäläinen - 18
22 Antti Jauhiainen KUAS 17
23 Antti Vartiainen - 16
       
       
GRENADERI, Estonia
       
1 Jari-Pekka Walden VUK 60
2 Erki Vään Kaitseliit 55
3 Saveli Miettinen VAU 50
4 Mikko Telanne VAU 35
5 Jarkko Selin VAU 34
6 Kalev Koppel Kaitseliit 33
7 Hannes Toodu Kaitseliit 32
8 Marko Raba Kaitseliit 31
9 Olav Tammik Kaitseliit 30
10 Morten Ehari Kaitseliit 29
11 Sami Räisänen Hämeenlinnan RU 28
12 Ain Ehari Kaitseliit 27
13 Heinar Väljak Kaitseliit 26
14 Ülar Laaneoja Kaitseliit 25
15 Ervin Lokko Kaitseliit 24
16 Valdu Vahemets Kaitseliit 23
17 Priit Männe Kaitseliit 22
18 Liivar Lillemets Kaitseliit 21
19 Martin Merirand Kaitseliit 20
20 Mikk Elmets Kaitseliit 19
21 Daimar Elp Kaitseliit 18
22 Gennadi Buratševski Kaitseliit 17
23 Hanno Vissel Kaitseliit 16
24 Jaanus Karo Kaitseliit 15
25 Toomas Raud Kaitseliit 14
26 Viljar Valder Kaitseliit 13
27 Aare Hanimägi Kaitseliit 12
28 Mati Küünal Kaitseliit 11
       
       
SRA TST PORVOO
       
1 Jari-Pekka Walden VUK 60
2 Juuso Koskela Myllykosken RES 55
3 Mikko Vähäkainu NuRes 50
4 Aki Kontinen VAU 35
5 Miika Sotikov Liperin RES 34
6 Ari Ratia KotRes 33
7 Mikko Saloniemi Outokummun RES 32
8 Sami Koivunen VAU 31
9 Mikko Tikkanen NuRes 30
10 Heikki Juhola VaRes 29
11 Antti-Jussi Kaskinen Stadin Sissit 28
12 Ville Strandvall Porvoon RES 27
13 Toni Manninen Porvoon RES 26
14 Toni Sarro Porvoon RU 25
15 Jokke Kaiponen KotRES 24
16 Jani Särösalmi Lahden Spol-kilta 23
17 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 22
18 Ville Suonpää KirkRes 21
19 Jukka Jaatinen Porvoon RU 20
20 Jarmo Pitkänen MCSA ry 19
21 Tapio Tihtonen Stadin sissit 18
22 Jean Manninen JSRes 17
23 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 16
24 Markus Nybonn VaRes 15
       
       
SPOL CUP 4, HEINOLA
       
1 Miika Sotikov Liperin RES 60
2 Aki Kontinen VAU 55
3 Riku Virkki Lahden Spol-kilta 50
4 Sami Koivunen VAU 35
5 Teemu Eerola VaRes 34
6 Mikko Saloniemi Outokummun RES 33
7 Mikko Vähäkainu NuRes 32
8 Ari Ratia Kotkan Seudun RES 31
9 Toni Sarro Porvoon RU 30
10 Juho Mattila Lahden Spol-kilta 29
11 Osku Kärki - 28
12 Miika Saha Lahden Spol-kilta 27
13 Kalle-Antti Järvinen Lahden Spol-kilta 26
14 Teemu Blomster Lahden Spol-kilta 25
15 Jokke Kaiponen Kotkan Seudun RES 24
16 Toni Manninen Porvoon RES 23
17 Ville Strandvall Porvoon RES 22
18 Kimmo Koivisto VUK 21
19 Kari Laaksonen Haminan seudun RES 20
20 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 19
21 Juuso Koskela Myllykosken RES 18
22 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 17
23 Mikko Kivinen VUK 16
24 Janne Kuivalainen Stadin sissit 15
25 Eetu Juvonen Lahden Spol-kilta 14
26 Sami Nurmi Lahden Spol-kilta 13
27 Janne Rantala Lahden Spol-kilta 12
       
       
SRA PETÄJÄVESI
       
1 Jukka Kauppila JSRes 60
2 Mikko Vähäkainu NuRes 55
3 Jari-Pekka Walden VUK 50
4 Aki Kontinen VAU 35
5 Tommi Pakarinen Petäjäveden RES 34
6 Kimmo Erola Rauman RES 33
7 Sami Koivunen VAU 32
8 Mikko Saloniemi Outokummun RES 31
9 Eero Kaaja TaKoRU 30
10 Miika Sotikov Liperin RES 29
11 Jari Sievänen Rauman RU 28
12 Olli-Pekka Bragge Rauman RES 27
13 Toni Sarro Porvoon RU 26
14 Mikko Telanne VAU 25
15 Saveli Miettinen VAU 24
16 Miika Mäki Tikkakosken RES 23
17 Harri Koivumaa VAU 22
18 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 21
19 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 20
20 Tapio Tihtonen Stadin sissit 19
21 Matti Lahtinen EsRes 18
       
       
VARES CUP II, LOPPI
       
1 Jukka Kauppila JSRes 60
2 Toni Sarro Porvoon RU 55
3 Isto Hyyryläinen Tuusulan RU 50
4 Sami Koivunen VAU 35
5 Teemu Eerola VaRes 34
6 Eero Kaaja TaKoRU 33
7 Matti Kauppila Ilmajoen RU 32
8 Jere Hakanen Haur 31
9 Simo Vuorela Jalasjärven RES 30
10 Ville Suonpää KirkRes 29
11 Harri Koivumaa VAU 28
12 Juho Aarnio RiRes 27
13 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 26
14 Mikko Kivinen VUK 25
15 Heikki Juhola VaRes 24
16 Janne Kuivalainen Stadin Sissit 23
17 Jari Sotaniemi RiRes 22
18 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 21
19 Heikki Laakso Mäntsälän RES 20
20 Markus Nybonn VaRes 19
21 Jukka Jaatinen Porvoon RU 18
22 Jari Laine VaRes 17
23 Tommi Ala-Kanto Jalasjärven RES 16
24 Ville Strandvall Porvoon RES 15
25 Ilari Aitola VaRes 14
26 Matti Lahtinen EsRes 13
       
       
EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2017, TARTU
       
1 Jari-Pekka Walden VUK 60
2 Jukka Kauppila JSRes 55
3 Tuomo Lindström Varmistin Ry 50
4 Sami Räisänen Hämeenlinnan RU 35
5 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 34
6 Sakari Pesonen RiRes 33
7 Jari Sotaniemi Rires 32
8 Pirkka Mellanen Varmistin Ry 31
9 Tuomas Ljungqvist TA-Kilta 30
10 Ville Strandvall Porvoon RES 29
11 Hannes Toodu SRA Pärnu 28
12 Mikko Telanne VAU 27
13 Jarkko Selin VAU 26
14 Hannu Rantala VAU 25
15 Olav Tammik Eesti Res Laskespordiklubi 24
16 Hermes Brambat SRA Pärnu 23
17 Priit Männe Pärnu 22
18 Tarmo Mihhotin SRA Pärnu 21
19 Ervin Lokko Eesti Res Laskespordiklubi 20
20 Marko Orgma SRA Pärnu 19
21 Marko Raba SRA Pärnu 18
22 Valdu Vahemets SRA Pärnu 17
23 Renell Kaelep SRA Pärnu 16
24 Siim Paabo Eesti Res Laskespordiklubi 15
25 Taavi Raadik SRA Pärnu 14
26 Ragnar Tall - 13
27 Viljar Valder Eesti Res Laskespordiklubi 12
28 Aare Hanimägi Eesti Res Laskespordiklubi 11
29 Gaius Gil Eesti Res Laskespordiklubi 10
       
       
XI HUISSI SYYS-SRA
       
1 Jari-Pekka Walden VUK 50
2 Aki Kontinen VAU 45
3 Jukka Kauppila JSRes 40
4 Jari Sievänen Rauman RU 25
5 Eero Kaaja TaKoRU 24
6 Miika Mäki Tikkakosken RES 23
7 Sami Koivunen VAU 22
8 Miika Saha Lahden Spol-kilta 21
9 Saveli Miettinen VAU 20
10 Matti Kauppila Ilmajoen RU 19
11 Simo Vuorela Jalasjärven RES 18
12 Harri Koivumaa VAU 17
13 Kimmo Erola Rauman RES 16
14 Tommi Pesonen Muhoksen RES 15
15 Jorma Takku Huittisten RU 14
16 Kimmo Koivisto VUK 13
17 Jonne Ketola VAU 12
18 Tommi Ala-Kanto Jalasjärven RES 11
19 Tommi Rönkkö Vaasan RES 10

 

HYVINKÄÄN HÄMÄRÄHOMMA VII
       
1 Jukka Kauppila JSRes 60
2 Mikko Vähäkainu NuRes 55
3 Isto Hyyryläinen Tuusula RU 50
4 Jari-Pekka Walden VUK 35
5 Petrus Murola JanRU 34
6 Miika Sotikov Liperin RES 33
7 Toni Sarro Porvoon RU 32
8 Sami Koivunen VAU 31
9 Vesa Paatelma Porvoon RU 30
10 Lassi Kujala NuRes 29
11 Markus Nybonn VaRes 28
12 Mikko Tikkanen NuRes 27
13 Joonas Mustajoki LopRU 26
14 Eero Kaaja TaKoRU 25
15 Harri Koivumaa VAU 24
16 Mats Roos Porvoon RU 23
17 Ilari Aitola VaRes 22
18 Saveli Miettinen VAU 21
19 Sakari Pesonen RiRes 20
20 Sami Räisänen Hämeenlinnan RU 19
21 Toni Manninen Porvoon RES 18
22 Sami Ylönen K-H Rauhanturvaajat 17
23 Joonas Karhunen KHRU 16
24 Tuomo Pitsinki Porvoon RES 15
25 Mikko Räfsten HyRes 14
26 Matti Lahtinen EsRes 13
27 Heikki Juhola VaRes 12
28 Ville Strandvall Porvoon RES 11
29 Jari Cederberg HVA 10